>DENEY

>Dün öve öve bitiremediğim festival vardı ya? Gözümden fena halde düştü. Buraya sakin sakin yazdığıma bakma, o kadar sinirliyim ki. Broşüre baktığımda anlamalıydım; amacın sanat değil provokasyon olduğunu. Belki yapmış olduğunuz o tarafçılık olmasaydı oyununuzu çok çok sevebilirdim. Son dakikaya kadar takdir ettim de aslında. Ama üzgünüm, burası Türkiye ve sen Türkçe konuşmak zorundasın. Salonda Türkçe konuşan 300 kişinin karşısında oyununun açıklamasını Kürtçe yaparsan herkes mal mal bakar, oyundan da dışarı çıkar. Kendinizi dışlarsanız, insanlar da sizi dışlar bunu unutmayın.

Oyunun ismi CERB(DENEY). Bu isimden hareketle Cern’e atıf yapıyorlar sanmıştım… Birilerinin Türkiye’nin “işgalci ve faşist” olduğunu düşünerek kendilerini nasıl “barışsever” ilan ettiğini unutmuşum meğer. Söylemek istediğim o kadar çok şey var ki, kendimi zor tutuyorum. Nankörlere hiçbir şekilde tahammülüm yok.

Bu da yetmezmiş gibi oyunun çıkışında resmen bir sarhoş üstümüze saldırdı. “Nereye gidiyosun lan sen?” diye üstümüze yürüyor böyle. Babam tepki vermeseydi başımıza bir şey gelirdi orda eminim… Ya ciğeri beş para etmeyen bir adam yüzünden babama bir şey olsaydı? Yoktan yere düzeni bozacağınıza, olan yarım düzeni tamamlandırmaya bakın önce. O zaman belki bir şeyleri anlarsınız.

Advertisements
This entry was posted in tiyatro. Bookmark the permalink.

2 Responses to >DENEY

  1. C3Moi says:

    >geçmiş olsun…

  2. >sağol, teşekkür ederim

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s