>Küçük Arı

>

Küçük Arı’yı aldığımda satıcı bana “İyi seçim, herkes bunu okuyor.” deyince sinirlenmiştim hatta kitabı neredeyse bırakıyordum. “Herkes”in okuduğu kitap benim iyi kitap kriterlerimle uzaktan yakından ilişkisiz. Ama bu herkesin okuduğu ve mükemmel romanlardan biri bana kalırsa. Hikayeyi size anlatamam çünkü yalnızca hikaye değil, dili de çok güzel. Kitaptan bir paragrafla durumu özetleyebilirim ancak:
“Macera nedir? Bu, maceraya nerede başladığınıza bağlıdır. Sizin ülkenizde küçük kızlar, çamaşır makinesi ile buzdolabı arasındaki boşluğa gizlenip, etraflarının yeşil yılanlar ve maymunlarla sarılı olduğu bir ormanda olduklarını hayal ederler. Ben ve ablam, yeşil yılanlar ve maymunlarla dolu ormanda bir boşluğa gizlenip, çamaşır makinemiz ve buzdolabımız olduğunu hayal ederdik. Siz makineler dünyasında yaşıyorsunuz ve kalbi çarpan şeylerin düşünü kuruyorsunuz. Biz makineleri düşlüyoruz çünkü çarpan kalplerin bizi terk ettiğini gördük.”
Advertisements
This entry was posted in kitap. Bookmark the permalink.

6 Responses to >Küçük Arı

  1. >Populer kitaplar çok nadiren de olsa insanı şaşırtabiliyor, gene de kendi çizgimiz üzerinde ilerlememiz çok daha sağlıklı elbette.

  2. >Hem kendi çizgimiz üzerinde hem popüler olunca böyle oluyor 🙂

  3. cul (R) says:

    >her ne kadar ozet gecmis olsan da bu kitaba tamamen taptim diyebilirim.ayrica tam da aklimin kaldigi paragrafi yazmissin.cok cok cok etkileyici bi kitap, senden alabilirsem sevinirim 😀

  4. >orası benim de aklımın kaldığı paragraf…geliboludan gelsin veririm bebek 🙂

  5. >haberler için Golgotha Tv vardı,program yapma yükünü kendinizin sırtlandığı türden bir televizyon.Ekran yerine kullanılan bir çerçevemiz vardı sadece,onu limba ağacının altındaki kırmızı toprağa koyardık ve ablamın kafası ekranda görünürdü. iyi numara.buna gerçeklik televizyonu demeliydik. bunu şimdi anlıyorum…..aynı numarayı sizin ülkenizdeki televizyonla da yapabilirsiniz ama zor olur; çünkü televizyon setleri sizi dinlemez…Çok sevdim kitabı, sana katılıyorum. sevgiler:)

  6. >Okuyanlardan yorumlar duymak çok güzel 🙂 Etkileyici bir kitap. Sevgiler kiraz çiçeği 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s