>Hearts in Atlantis

>Kendi kendime almış olduğum kararların içinde “Artık film izlemeliyim.” de var. Geçen gün ufak bir giriş yapmam bu sebepten.

Çocukluk anıları, acımasız anneler ve her haliyle hüzünlendiren geçmiş etkileyici kısımları. Stephen King’in yarattığı gizemli hava göz dolduruyor ve filmin en büyük bölümünü bu kaplıyor; Bobby’nin çocukluk hatıraları bir şekilde Ted ve Carol’la ilgili çünkü.

İnanılmaz yalın bir anlatımı var, çok sevdim.

Bir de benim için bir özelliği; izleyip de anlayabildiğim ilk Almanca film olması. Filme mi duygulanayım, içimden geçen “Nallahımm anlayabiliyorumm!” nidalarına mı duygulanayım bilemedim.


Advertisements
This entry was posted in film. Bookmark the permalink.

55 Responses to >Hearts in Atlantis

 1. >Ehehe ayni ben , bnde fransizca filmleri anlayinca deli mutlu oluyorum.. Ayrica blogundaki degisiklikleri cooook sevdim ben.. 🙂

 2. >Sende benim gibi geç izlemişsin:)

 3. >Hadi ya, teşekkür ederim 🙂 Çok soğuk olmuş falan dediler. Resimler eklemek lazım daha çok sanırım.Di mi ya, nasıl duygulandım anlatamam Sylvie :)) Eğer Almancayı tam olarak öğrenebilirsem Fransızcaya da geçeceğim, yardım et bana!

 4. >thebiglebowski; Ben doğru düzgün film izlemeye daha yeni başladım, çoğu filmi geç izleyeceğim o yüzden :)) Gelişmem lazım bu konuda 🙂

 5. deep says:

  >blogun ne zaman böle oldu be.:)çok güzel.çıplak kalemler silahlara karşı.çok güzel.fotolar da.bu film de iyidir. king de.güldürdün.neden almanca izledin ki.:)

 6. >Sabah böyle yaptım. Ama sanırım yarın değiştiricem. Çok soğuk gibi geldi. Kararsızım :)Kursta izledik. Haftaya kur bitirme sınavına gireceğiz, duyarak anlama sorununu halletmemiz lazımdı. Üstümüzde psikolojik baskı uyguladı hoca :))

 7. burkan says:

  >das ist schön:D

 8. ry says:

  >ilk çıktığında izlemiştim, anthony hopkins filmlerini kaçırmam. ama türkçeye çok saçma bir isimle çevirmişlerdi.ayrıca stephen king' in tüm eserleri iyidir. yeşil yol beni ağlamaya yaklaştıran tek filmdir.

 9. >Desene yardıma ihtiyacın var.Bilmem anlatabildim mi:))

 10. nil says:

  >anthony hopkins izlemek bile başlı başına bir keyif zaten francesca, bir de almanca anlayabilmek katmerlisi olmuş, harika 🙂

 11. >burkan; Aklıma ne geldi bilio musun. Senin Almancacı vardı ya, lisedeki :))ry; Yeşil yol'u ben de kaç kere izledim bilmiyorum, çok feci bir film. Ben işte geriden geriden geliyorum film konusunda 🙂

 12. >thebiglebowski; Evet, var :)) Bir film listesi var elimde. Varsa önereceğin film, söyle hemen :)nil; Hihi evet çok duygulandım 🙂 Güzel oyunculukları izlemek keyifli.

 13. >FRANCESCA;Bulogunun böyle sade olması çok iyidebirden büyüdün sanki..mmm biraz ciddi olmuş sanki..ya da ben renklere aşığım ondan olabilir neyse..biraz da duru bir Francesca izleyelim bakalım.. Bu filmi eminim bir kez daha izleyeceksin sen de sevmişsin..çok beğenmiştim..:)

 14. >rosemary; Birazcık daha sade olsun dedim. Evet, çok soğuk diyenler oldu. Bakalım, değiştiririm belki; sürekli aynı tema sıkıyor beni zaten :)Evet bir süre sonra yeniden izlemeyi planlıyorum. Daha sırada çok film var, ondan 🙂 Çok beğendim ben de:)

 15. ry says:

  >yeni tema daha güzel. ama siderbarladaki resimleri çözemedim. bi de 2010' da az kitap okumuşsun, neden?

 16. >Genellikle en sevdiğim resimleri koydum oraya. Sağ tarafta da sevdiğim sanatçıların bir kısmı. Daha eklenecek hepsine de, öyle başlattım. Bilmiyorum ya, geçenlerde hesapladım günde 35 sayfa mı ne oluyordu. Çok üzüldüm. Bu sene birazcık yükleneceğim herhalde. Gerçi planlamakla olmuyor bu işler, bakalım sene sonunda görürüz 🙂

 17. deep says:

  >aman da aman bütün gün gezermiş de 🙂

 18. >:))Ama hava çok güzel, tutamıyorum kendimi 🙂

 19. haYaL@ says:

  >canım blogu baştan yaratmışsın,süper olmuş..stephen kingi lise yıllarımda çok okurdum ama sonradan sıradan gelmeye başladı bıraktım,ama bunu merak ettim şimdi napsam 😉

 20. >Hihih, izle bence gayet güzel :)Teşekkür ederim 🙂

 21. huyumkurusun says:

  >Blog süper olmuş ben hala film izlemeye fırsat bulamıyorum bu sene böyle yoğun geçecek herhalde:S

 22. >Huyumkurusun; Ben artık kendime sıkı yönetim uyguluyorum, her hafta 1 film 1 kitap bitmeli. Yoksa ipin ucu kaçıyor 😦

 23. >yahu ben niye okuyamıyorum bu adamı :/ filmini izlerim ama. sen tavsiye ettiysen bi daa izlerim, o derece.

 24. >Vuhuu, o derece :)) Ben de okuduğumu söyleyemeyeceğim pek. Ama takdir ederim, o ayrı. Film güzel gerçekten, izlemelisin 🙂

 25. Özlem says:

  >film izlemeye başladığına sevindim bebeğim 🙂

 26. >Ne, yoksa biri Çorlu'da film geceleri mi dedii :))

 27. Özlem says:

  >Çok seveceğin bi sürü filmler var gece değil haftası bile yaparız:p

 28. >Olley! Sizin o minik konferans salonunu kiralayalım hatta. Provakatörlerin saçını başını yolarım :p

 29. Özlem says:

  >hahaha ne gerek var,sıcacık evimin salonu dururken =))

 30. >O da doğru. Edith'im Piaf'ım dururken, filmden sonraları. Ooh. Ay gözümde neler canlandı şimdi 🙂

 31. >O öyle olmaz:)Ben bir başlarsam susmam..Sen izleyeceğini söyle ben onay vereyim:)

 32. >Şuan elimde "Dark blue world" var, uygun mudur komutanım? :))

 33. >İzlemedim onu.Bak bakalım beğenirsen söyle,bende,izleyeyim.Bu arada bence İmdb top 250'den başla izlemeye:)

 34. >O var, deep'in verdiği bir liste var, birkaç arkadaşımdan daha öyle öneriler var. Yaa, o kadar gerilerdeyim ki çok tuhaf hissediyorum kendimi. Resmen planlı programlı film izleyeceğim :))

 35. deep says:

  >tamam.günde dört film.:)bak, klaslardan başla.:)

 36. >İnan yerinde olmak çok isterdim.Snatch'i Fight Club'u Godfather'ı ve diğerlerini cidden izlememiş olmak isterdim:)O kadar mükemmeller.

 37. >Deep ne yaptın ben daha sıfırın altındayım :))Arıyorum işte 🙂 Şimdi bakınacağım yine. Yüklenirken de Almanca çalışayım bari. Sıkışmasın sonra, film izlemekten soğumayayım yine 🙂

 38. >bigle, ben de godfather'ı izlemek istemiyorum. Bizim bir komşumuz var. Hüseyin Sermet'in babası. Adamın devasa bir arşivi var, hem müzik hem kitap hem film. Bana bir dolu kitap vermişti zamanında. Godfather'ın kitabının ilk basımlarından bir tanesi, böyle eski püskü. Ah bayılırım. O yüzden filmi izlemeyeceğim, hatırası bozulmasın 🙂

 39. ry says:

  >bitch slap' ı izle. çok sexy film yapmış adamlar.

 40. ry says:

  >oy veren bayanlar kıskançlık yapıyorlar.

 41. >Birgün o kitaptan sıkılırsan,olurda atasın gelirse hemen bana ulaşıyorsun:)Ayrıca karakterleri tam olarak anlaman için kesinlikle izlemeni tavsiye ediyorum:)Daha çok hoşuna gidecek.

 42. >ry; Diosuun. Ama pek güzel yorumlar yok altında bak söyliim. Onu da ekleyeyim de bakayım ben nasıl bulacağım.bigle; Hihih tamam :)) Mmm. Peki, aklımda bulunsun 🙂

 43. ry says:

  >işte o yorumları yazanlar da kıskanç bayanlar. ben izledim ya filmi, hem de tekrar tekrar. arkadaşlarım da çok beğendi. sevgililer gününde alıcam patlamış mısırımı, sex on the beachimi tekrar izliycem filmi.

 44. >O zaman diğerleri de kıskanç erkekler :)) Bakış açısına göre değişiyordur ya. Bazıları birkaç şey görünce "öhh bee porno çekseydiniz" falan demeye başlıyor ya hemen. Öyle de olabilir. İzlemediğim için bir şey diyemiyorum şuan. Sevgililer gününde danışman hocamın peşinden koşacağım ders onayı için, ne romantik değil mi :))

 45. ry says:

  >aaa! hala ders onaylatmaya çalışanlar varmış 😀

 46. >Evet 😀 Hem internetten seçip, sonra gidip elle onaylatmak nasıl bir mantık çözemedim yani.

 47. ry says:

  >öğrenciye ibnelik olsun mantığı. yaz okulunda seçmeli derslerin bazılarının notları sistemde görünmüyordu, okul msj attı öğrenci işlerine gelin diye. gittim bana sorun yok yaz okulu bitince görünecek hepsi dediler. arkadaş antalya' dan kalkıp gelmiş msjı alınca. ana-avrat-ilkokul öğretmeni kayıyordu okulda gördüğümde.

 48. >Hiiy. Yazık ya. Sanırım her öğrenci, mezun olunca öğrenci işlerini katletmek istiodur zaten. O kadar nefret ediorum ki hepsinden. Üf tiksinçler.

 49. Smy says:

  >Bloğumda bir miminiz var 🙂

 50. >Yazdım bir köşeye, teşekkürler 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s