Ben Ruhi BeyNasıl olacaksınız Ruhi Bey
Bugün de erkencisiniz Ruhi Bey
Şarapla bira mı içiyorsunuz Ruhi Bey
Böyle sabah sabah Ruhi Bey
Akşam akşam Ruhi Bey
Akşam sabah Ruhi Bey
Cıgara alır mıydınız Ruhi Bey
Yakalım Ruhi Bey, yakalım
Böyle üşümüyor musunuz Ruhi Bey
Benim de ayakkabılarım su alıyor Ruhi Bey
Ne olur ne olmaz
Önümüz kış Ruhi Bey
Ee, daha nasılsınız Ruhi Bey
– İyiyim, iyiyim.


Advertisements
This entry was posted in gunce. Bookmark the permalink.

53 Responses to Ben Ruhi Bey

 1. deep says:

  heeey o tepedeki ne. uzaktan iyi gözükmüyor. kartal mı yoksa. ama bu oyun eski, bugünlerde tekrar mı oynanıyordu yoksam. yoksa, döndükten sonra hemen oyuna mı gittin zeki shey. duymamıştım. yoksa, şiiri sevdiğini mi sölüyorsun. yoksam, sevdiğim için mi. yoksam, otele git, kışın, üşüme mi diyon sen. vaay vaaay fran. bu meydan okuma çok iyiydi. kısa yine ama vurucu. altın vuruş gibi. 🙂

 2. Yok, gitmedim bir yere. Fotoğrafları kurcalıyordum, bunu buldum, Gelibolu'da çekmişim, tam Çanakkale boğazına bakan uçurumun altından; ne olduğunu ben de bilmiyordum. Aklıma hemen bu şiir geldi, paylaşayım dedim 🙂 Oyun olarak izlemedim, oynandığı zamanlarda ben ilkokula gidiyormuşum hihi 🙂

 3. deep says:

  yani o kuşumsu şeyi havada gördün ve aklına ruhi bey şiiri mi geldi. yani o kuş, bir ruhi bey. çok hoş bir çağrışım bu. çok ama çok sevdim.

 4. Evet, kuşumsu şey=ruhi bey benim için şimdi. Baksana onun, benim onu çektiğimden bile haberi yok. Kimbilir kafasından neler geçiyordu. Ama şimdi bir bloga yazı oldu :))

 5. deep says:

  senin kafandan geçenler o kuşun kafasından geçenlerden daha ilginç olmalı. 🙂 o kuş büyük olasılıkla ne yaptığını bilmeden uçuyordu orada. veya nasıl incem aşağıya çok uzak, aç kalayım biraz daha, üşeniyorum, akşama yiyecek bişi bulurum, diyordu.belki de ruhiyeyi arıyordu hi hi.

 6. Hihi:)O değil de, martı Jonathan Livingston'u hatırlasana. O da sadece bir martıydı ama neler neler düşünüyordu, kendini geliştirmiş martı olmaya çalışıyordu :))

 7. deep says:

  🙂 ama bak bir de gregor samsa var. kafka. hamam böceği.

 8. Ama ama ben okumadım onu 😦

 9. deep says:

  oku o zaman. yetiş bana :)dur dur yazcaz sosyo-politik. aşk maşk. hepsinden. sen iyice kısalttın. ben yazıp göndercem sana.ama ama uykudan önce şarkıyı da unutma.ama ama sen var ya.

 10. cahilliğime doymamayayım :/

 11. deep sana yetişmem imkansız ki 🙂 Ben evet niye kısalttım böyle, anlamadım. İçimden geliyor ama işte.Ama ama ben diyorum ki R.E.M-Imitation of love

 12. Sylvie neden öyle dedin ki şimdi, anlamadım :/

 13. ay nebiliyim yazdığın şiir, deep'le olan yorumlarınızda bahsettikleriniz, eski bi oyun varmış bunun gibi falan, yada kitaplar, fransızdım okuyunca ondan öle yazdım tatlım 😀

 14. deep says:

  yetişirsin. gelir yine motivasyon. birlikte yazınca gelir veya.hımm.imitation of love.peki.bayan anlamlı fran.

 15. Sylvie; biz de ales'te takır takır soru çözemiyoruz :)) En azından ben çözmedim. Deep'i bilemem. Onun ne yapacağı belli olmaz.:)

 16. deep; yok yok, daha çok gergin fran şuanda 🙂 Bosna'ya gideceğim diyordum ya, rotayı ve vize almam gerektiğini vs henüz öğrendim ve ctesi yola çıkacağız. Yarın ve salı da staj işiyle uğraşacağım. Ne hoş değil mi:)

 17. Mr.E says:

  -Allah iyilik versin 🙂

 18. deep says:

  vizeyi hemen alırsın sanırım.bu hafta yoğunsun o zaman.iki gün de staj işi.gerilme.halledilecek işler olarak gör.yani hepsi olumlu şeyler.seviniyorum.ne güzel.unutma. telepati ve olumlu enerji.

 19. Mr.E; güldürdün beni E. bey 🙂 Artık twitter sayesinde iyice deşifre oldun bana farkında mısın :))

 20. deep; ben evrakları vereğim agenta halledecek de, evrak meselesi korkutuyor beni. Devletin ve devlet üniversitelerinin hantallığı malum :)Unutmuyorum. Olumlu enerji :)Yatıyorum şimdi de. İyi geceler, uyursan:)R.E.M-Drive:)

 21. huyumkurusun says:

  Ruhi bey iyiymiş sen nasılsın frans:)Fotoğrafta güzel bu arada.:)

 22. Nida ersin says:

  Kalbimizin ritmiyle buluşmasıydı. Şiir, suya yazılan hayalleri okumaya çalışmaktı. Öyleyse şiir bir sevda düşlemesinin başkahramanıydı:S "Gelsem gelsem bir solgunluktan gelirim"E.Cansever

 23. nil says:

  uğur polat'ın bu oyundaki muhteşem oyunculuğunu, o dur durak bilmez büyüleyici performansını izlemediğine üzüldüm francesca, ama pek de küçükmüşsün o zamanlar :)))

 24. huyumkurusun; teşekkür ederim, ben de iyiyim, sen nasılsın görmeyeli? 🙂 Koptun sanki bloglardan bu ara.

 25. Nida Ersin; bu nasıl bir birikim, ne yazsam neler çıkarıyorsun dağarcığından böyle :)) Bir Cansever hayranı daha buldum sanki.

 26. nil; ah evet miniminiciktim, ne yapayım :)) Belki yeniden sahnelenir, belli mi olur.

 27. Nida ersin says:

  sanki mi?, hayranıyım.. her duygulu şiir yazan için 'hayranlık' kavramı yetersiz bence. Mesela; B.Aydın'nın bu güzel şiirine hayran kalmamak mümkün mü?:)Azad ettim seni içimden benimle ölmeden,İlkbaharlara bıraktımDalda tomurcuk ol,Yaprak ol çiçek ol diye..Biliyorum birgünSende azad edeceksin Beni içinden,Eylül sarısına, Dalların ucundaSallanan son yapraklara,Yas tutmadan..Güneşle örtün üstümüBari ölen yanımdanArda kalan, Işıkla buluşsun…

 28. :)Bazen diyorsun ki "neden bu dizeleri ben yazmadım, yazamadım" öyle bir şey 🙂 Dediğin gibi, hayranlıktan öte.

 29. deep says:

  yolunda mı vize evrak vb. 🙂 hoşgeldin evine 🙂

 30. deep says:

  sen bana yorum yaparken ben de sana hoşgeldin diyodum. bak bak yine tepetali 🙂

 31. Tepetali mi:) Ben de sandım ki, yazdığım yorumu görünce hoşgeldin dedin :)Bugün evrakları toparladım, bıraktım. Bakalım, ctesiye kadar çıkmasını umuyoruz. Toplu başvurduk, halimize acırlar belki:))

 32. deep says:

  anlamadım ne demek istediğini ?blogunu açtığını gördüm. birinin sana yaptığı yorumu yayınladın. ben de hemen sana yazdım. hoşgeldin diye. sonra döndüm bloguma. son yazıma yaptığın yorumu gördüm. ne demek istedin ki?

 33. Hah tamam ben de onu diyordum işte. Ben sandım ki, sen böyle yazarken, tesadüfen, bloguna baktığında benim de o anda sana yorum yaptığımı gördün 🙂

 34. deep says:

  öle oldu evet. ben yazdıktan sonra dönünce gördüm. aynı anda yazdığımız belli oldu. bana hoşbişi olarak gelmişti. keyfin yerinde mi senin.

 35. Hoş bişi 🙂 Ama ben sandım ki tesadüfen. Ayy 🙂 Tamam sustum. Yerinde yerinde, ekonomi çalışırken nasıl olursa :)) Sen nasılsın?

 36. deep says:

  allah allah yine anlamadım.tamamen tesadüfen oldu zaten.aynı anda tesadüfen yazdık.anlamıyorum yine ne demek istediğini.iyiyim iyiyim.

 37. Yaa nolmuş bugün bize, halbuki konuşmadan bile anlaşırdık :)Önümüz kış Deep Bey 🙂

 38. deep says:

  akşamüstü blogu açmıştım.yazı koydum.sen yorum yayınlayınca, blogunu açtığını anladım. hemen yazdım. vize ne oldu diye merak etmiştim. vb. sen de o anda yazıyormuşsun.tam bir rastlantı.ama sen olmadığını sölüyorsun.neyse. bir anlaşmazlık oldu galiba.:)

 39. deep says:

  :)ben biliyorum ne olduğunu.ama aşıcaz.:)

 40. :))Neyse. Bir kere de anlaşmayalım ne olur ki.Moby-its raining again

 41. Nasıl yani? Ne olmuş, ben bilmiyorum 🙂

 42. deep says:

  moby. tamam.bak bu hafta yoğunsun. bosnaya c.tesi gidiyosun. ne kadar kalacaktın. peki. sen bilmiyorsun.:)çok kısaca, hassaslaştık, diyeyim.ama aşıcaz. olumlu anlamda demek istiyorum. ay neyse, konuşuruz zamanla.

 43. Hmhmhm ne desem ki. Ben bilmiyorum, farkında değilim eğer bir şey yapıyorsam. Kasıtlı değil. Yani kısalttın falan filan diyorsun ya. Ne bileyim işte.Biz eğer vizelerimiz çıkarsa ctesi çıkıp öbür pazar döneceğiz gibi. Ama daha belirsiz. Prosedürler zorluyor yine 😦

 44. fran deep'te ne göz varmış kuşu bile görmüş ben de ekranıma toz yapışmış diye bakıyorum kuşmuş:D

 45. Deep bu, görür :)) Fark etmemen daha iyi, o kadar büyük bir nesnenin yanında belli olmayan; yazının ana konusu. Daha gizemli ve hoş değil mi:)

 46. Ruhi bey fazla ilgiden sıkılmış gibi.. 🙂

 47. " Benim de ayakkabılarım su alıyor Ruhi Bey"işte francesca..ne denir ki..:)

 48. GEZİ/YORUM; Bilmem, Edip Bey'e sormak lazım :)) Ben de gezi-yorum:))

 49. rosemary; İşte Edip Cansever 🙂 Ah ah keşke ben de bu kadar iyi yazabilseydim.

 50. Cansever ve diğerleri ne çok değerimiz var sevilesi,okunası…:)

 51. Yaramı deşme rosemary, ne çok çok var okunası! Ah ah, hep eksik hissediyorum kendimi :))

 52. zelda says:

  Ben Ruhi Bey, nasıl olan Ruhi Bey. Nasılım? =) Edip Cansever' in sanırım en sevidiğim şiiri =)

 53. Tahmin edebiliyorum, görmüştüm bir kere profilinde de 🙂 Hoşgeldin bu arada, blogspotun senin şiirlerine ihtiyacı var Lili 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s